hydrografika_faq - Hydrografikadp.cz

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:



Níže se nachází seznam odpovědí na nejčastěji pokládané otázky, týkající se hydrografiky (tisk metodou vodního přenosu).



1.) KTEROU STRANOU MÁM FÓLII POLOŽIT NA VODU?

Vždy kontrolujeme, kterou stranou fólii položit pomocí navlhčeného ukazováku a palce, kterými chytneme a jemně stiskneme fólii. Strana, která přilne k vlhký prstům, je rozpustná strana, tedy ta, kterou by měla být položena na vodu.


2.) CO JE ZAPOTŘEBÍ K SAMOSTATNÉMU NANESENÍ HYDROGRAFIKY?

Zapotřebí bude nádrž na vodu, ponorný teploměr, transferová fólie vodního tisku, aktivátor přenášeného vodního tisku, podklad, barva a lak.


3.) JAKOU TEPLOTU BY VODA MĚLA MÍT?

Radíme používat vodu o teplotě 28 – 30˚C. Obecné pravidlo je takové, že čím nižší je teplota vody, tím déle by se měla namáčet fólie na hydrografiku před nanesením aktivátoru. Doporučujeme udržování stálých podmínek, což nám umožní přesně stanovit, jak dlouho by měla být fólie namáčena a jak velké množství aktivátoru použít.


4.) KOLIK HYDROGRAFIKA STOJÍ?

Služby nanášení grafiky metodou vodního přenosu se vyznačují dostupnou cenou, vysokou kvalitou a stálostí dosaženého výsledku. Díky tomu se jedná o cenově rozumnou alternativu k nástřikovému nátěru, sítotisku, vinylovým polepům nebo práškovému lakování, která sebou ale nenese rezignování na vysokou kvalitu získané grafiky.


5.) JE TISK NANESENÝ METODOU VODNÍHO PŘENOSU STÁLÝ?

Grafické práce nanášené metodou vodního přenosu vždy pokrýváme vrstvou bezbarvého automobilového laku za účelem jejich ochrany a doporučujeme, abyste postupovali také tak. Ochranná vrstva chrání vaši grafiku na dlouhá léta a zároveň ji poskytuje vysokou odolnost vůči poškrábání a podrápání.


6.) POKUD SE MI NĚCO NEPOVEDE, BUDE MOŽNÉ OPAKOVANÉ VYKONÁNÍ HYDROGRAFIKY?

Ano, téměř ve všech případech stačí rychlé použití vodního papíru a opětovné nanesení vrstvy podkladu, aby bylo možné další nanášení grafiky metodou vodního přenosu. To je další důvod, proč je tato metoda tak výjimečná.


7.) NA JAKÉ MATERIÁLY LZE HYDROGRAFIKU POUŽÍT?

Přenášený vodní tisk lze provést na všech materiálech, které mohou být ponořeny do vody a natírány. Všechny druhy fólií pro přenášený vodního tisku mohou být použity na plast, kov, dřevo, sklo a keramiku. Obecně platí, že vše co může být natíráno, může být také ozdobeno s pomocí hydrografiky.

8.) DO JAKÉ MÍŘY JE FINÁLNÍ PRODUKT ODOLNÝ VŮČI POŠKRÁBÁNÍ?

Grafické prvky nanášené metodou vodního přenosu jsou pokrývány bezbarvým automobilovým lakem, stávají se tak odolnými stejně jako povrch vznikající ve výsledku lakování auta. To je opravdu vysoká úroveň odolnosti vůči poškrábání.


9.) JAK DLOUHO BY MĚLO TRVAT OPLACHOVÁNÍ PŘEDMĚTU?

Všechny předměty podrobované procesu vodního přenosu musí být oplachovány po cca 5 minut, aby se zbavily organických zbytků fólie (kluzký gel). Nejlepší je, aby voda používaná k oplachování měla teplotu od 28 do 42 ˚C.


10.) V JAKÝCH PODMÍNKÁCH BY SE MĚLA SKLADOVAT FÓLIE NA HYDROGRAFIKU?

Fólie přenášeného vodního tisku jsou velmi citlivé na teplotu a vlhkost vzduchu. Měly by být skladovány v řízeném prostředí, kde bude udržována teplota kolem 20˚C a vlhkost pod 60%.


 
© 2011-2015 Copyright Design Plus
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky